Opinie rodziców

Wahaliśmy się przed przeniesieniem dzieci z miejskiego przedszkola, które nasi chłopcy znali i lubili-ale nie żałujemy! Zaadaptowali się w dwa dni, widać też jak wiele zyskali. Największe zalety to bogaty, ale nie przeładowany plan dnia, codzienne spacery i nacisk na wychowanie…zwłaszcza rodziców, polecam wszystkim niezdecydowanym.
Rodzice Bartka i Szymka

Przedszkole Żywioły jest miejscem, w którym nasze dziecko czuje się bardzo dobrze. Nauka poprzez nawyki i codzienne czynności jest spójne z tym co wypracowaliśmy z naszymi dziećmi wcześniej i co doskonale się sprawdza. Widzimy jak duże znaczenie dla naszej córki ma plan dnia i codzienne spacery. Czujemy, że to jest również nasze miejsce między innymi przez Akademię Familijną, która wspiera rodziców w wychowaniu na różnych etapach rozwoju dziecka. Dzięki tutoringowi mamy realny wpływ na wychowanie i edukację naszego dziecka oraz jesteśmy na bieżąco informowani o sytuacji naszego dziecka . To miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom. A wspaniała kadra to dopełnienie szczególnego klimatu tego miejsca….. Teraz przedszkole będzie miało swoją kontynuacje poprzez Szkołę Kompas i Szkołę Przystań
Rodzice Marysi

Przedszkole Żywioły to miejsce do którego dzieci lubią przychodzić. Jako mama 3 latki byłam pełna obaw, czy moja córka jest już gotowa na przedszkole. Okazało się, że zaledwie po kilku dniach tak polubiła to miejsce, że sama przedłużała powrót do domu. Podobnie zresztą jak inne dzieci w tym przedszkolu. Czuje się tam dobrze, z pomocą kadry pięknie rozwija zdobyte w domu umiejętności i odkrywa nowe. Zajęcia dla dzieci są starannie wcześniej przygotowane, do tego różnorodne i bardzo kreatywne. Serdeczna i mądra kadra przedszkola wspiera rodziców w wychowaniu ich dzieci poprzez świetnie zorganizowany tutoring. Nie sądziłam, że takie miejsce może istnieć.
Rodzice Gabrysi

Przedszkole jest naprawdę świetnym miejscem, gdzie z pełnym spokojem zostawiam codziennie dziecko. Kadra jest niezwykle ciepła, kompetentna, kreatywna i czujnie obserwująca dzieci. Tutoring pozwala na wychwycenie i rozwiązanie problemów które pojawiają się w tym trudnym okresie dla dziecka, kiedy stawia czoła wielu nowym wyzwaniom i problemom. I to sie po prostu czuje, nie jest to fikcja i puste slogany tylko realna pomoc i wsparcie dla rodziców i dzieci. W przedszkolu przywiązuje się wagę do zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, a do tego utrwala się w dzieciach pozytywne wartości. Czego chcieć więcej. Polecam całą sobą!
Mama Helenki

O przedszkolu Żywioły dowiedziałam się z ulotki kiedy Hania miała zaledwie 1 rok. Wówczas nie myślałam jeszcze o szukaniu przedszkola dla córki. Jednak moją uwagę zwróciło przede wszystkim rozwijanie wartości chrześcijańskich u dzieci, stała współpraca z rodzicami, indywidualne podejście do każdego dziecka. Obecnie kiedy Hania uczęszcza do przedszkola mogę powiedzieć, że rzeczywiście tak jest. Dzieci od najmłodszych lat poznają co jest dobre a co złe, codziennie ćwiczą swoje nawyki (sprzątanie po sobie, pomoc innym, chęć dzielenia się itp.). Na każdy miesiąc rozpisany jest plan z uwzględnieniem zarówno sfery edukacyjnej, duchowej jak i psychomotorycznej, dzięki czemu mam pewność, że to co robi Hania w przedszkolu jest spójne i ma sens. Ponadto dzięki spójnemu planowi rodzice mogą również w domu pracować nad tym co w danym miesiącu jest w przedszkolu. Oprócz tego angielski 4 razy w tygodniu i codzienne spacery oraz wspaniałe zaangażowane w pracę panie nauczycielki. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że jestem pewna, że wybór akurat tego przedszkola był strzałem w dziesiątkę, o czym codziennie przypomina mi Hania, która co rano z uśmiechem do niego idzie.
Mama Hani

Chłopcy są w przedszkolu dopiero od września, ale myślę, ze to było najlepsze przedszkole, które mogliśmy dla nich wybrać ?
Bardzo cenimy sobie indywidualne podejście, rodzaj komunikacji, to w jaki sposób panie prowadzą zajęcia, informacje zwrotna w postaci agendy. Starszy syn bardzo łagodnie wszedł w nowa grupę, widzimy, ze jest bardzo chętny do poznawani a nowych tematów i aktywności. Zaś młodszy ma szansę powoli i w swoim tempie oswoić się z zmianami dzięki Paniom w grupie. Bardzo cenna jest pomoc w rozwijaniu nawyków dzieci, co realnie wpływa na nasze funkcjonowanie poza szkoła ? polecamy !
Mama Konstantego i Ignacego

Cenię przedszkole Żywioły za całokształt, to jest za niezwykle skrupulatnie przemyślany plan rozwojowo-wychowawczy, wsłuchiwanie się w indywidualne potrzeby dziecka i rodziny, dbanie o stały kontakt z rodzicem oraz szybkie reagowanie w sytuacjach tego wymagających. Myślę, że jest to miejsce unikatowe, ponieważ ludzie, którzy je tworzą wkładają ogromny wysiłek w to, by wychować nasze dzieci na dobrych i mądrych.
Mama Józia

Świadomy wybór, a nie przypadek – takie założenie leży u podstaw naszej decyzji o dołączeniu do projektu Fundacji Żywioły. Jako rodzic radosnego przedszkolaka z grupy Wędrowników w Przedszkolu Żywioły, gorąco polecam rodzicom poszukującym ciepłego i wartościowego przedszkola. Miejsce mądrze poukładane, pełne zaangażowania całej kadry. Zmieniliśmy przedszkole na Żywioły i cała nasza rodzina jest zadowolona z tej decyzji. Wymienię zaledwie kilka plusów, ale moim najbardziej wyróżniających i cennych dla rozwoju dziecka i więzi rodzinnej: wychowanie na wartościach, tutoring z rodzicami (prosto rzecz ujmując…regularne szczere rozmowy wychowawcy z obojgiem rodziców o dziecku, nie na forum, nie w ogólnikach, a w przemyślanej, postępowej, spokojnej dyskusji ze wspólnym wyznaczeniem kierunku i zadań), codzienna komunikacja wychowawca-rodzic, wspólne zasady dom-przedszkole, psychomotoryka. Polecam wybrać się na 'Otwarte Środy’ do przedszkola z waszym dzieckiem, aby osobiście doświadczyć codzienności w Żywiołach
Rodzice Juliana

Przedszkole Żywioły to drugi dom dla dziecka. To miejsce, gdzie dzieci wychowywane są w oparciu o bliskie nam wartości katolickie, gdzie możemy oczekiwać, że nasze domowe wychowanie będzie kontynuowane w placówce. Pod czujnym i opiekuńczym okiem nauczycieli dziecko rozwija się i uczy dynamicznie, lecz zgodnie z okresami sensytywnymi. Tutoring oraz świetny kontakt z kadrą przedszkola i innymi rodzicami daje duże poczucie wspólnoty i poczucie, że nasze dziecko jest „zaopiekowane” indywidualnie. Bogaty program dnia pozwala dzieciom na różne aktywności: naukę metodą bitów Domana (świetne!), zajęcia ruchowe, plastyczne (brudzenie się małych artystów to nie problem dla nauczycieli), rytmika, bardzo ciekawe zajęcia z j. angielskiego, codzienne spacery, eksperymenty, śpiewy i swobodną zabawę. Rodzice mają możliwość udziału w „czytankach”na grupach oraz pogadankach o wykonywanych zawodach. Dla nas szczególnie ważna też jest jakość posiłków – wybrany catering jest z najwyższej półki a nauczyciele dbają, by dziecko zjadło lub chociaż spróbowało posiłku. W starszych grupach raz w tygodniu dzieci same przygotowują śniadania i uczą się przy tym dzielenia posiłkiem i próbowania nowych smaków. Polecamy szczególnie męskiej części rodzin – Klub Ojców i Synów – to ciekawe spotkania, podczas których „chłopaki” budują swoje męskie rodzinne i przyjacielskie relacje. Wiele ważnych punktów codzienności pewnie pominęłam, nie sposób o wszystkim napisać – w przedszkolu dzieje się dużo dobrych rzeczy. Polecam nie tylko w imieniu synka, ale całej naszej rodziny.
Rodzice Tymka

Przedszkole Żywioły jest miejscem, w którym nasze dziecko czuje się bardzo dobrze. Nauka poprzez nawyki i codzienne czynności jest spójne z tym co wypracowaliśmy z naszymi dziećmi wcześniej i co doskonale się sprawdza. Widzimy jak duże znaczenie dla naszej córki ma plan dnia i codzienne spacery. Czujemy, że to jest również nasze miejsce między innymi przez Akademię Familijną, która wspiera rodziców w wychowaniu na różnych etapach rozwoju dziecka. Dzięki tutoringowi mamy realny wpływ na wychowanie i edukację naszego dziecka oraz jesteśmy na bieżąco informowani o sytuacji naszego dziecka . To miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom.
Rodzice Marysi

W Żywiołąch znaleźliśmy to na czym nam zależało, a więc codzienną porcję zdrowia na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody, zgodnie z dewizą, że nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie, bardzo nam bliską 😉 nasze Szczęście wraz z innymi dziećmi około godziny przebywa na dworze bawiąc się każdego dnia. Po drugie ważne dla nas jest ogarnianie emocji dziecka i to też się dzieje. Jest przestrzeń na emocje choć nie są one absolutyzowane. Bowiem można i wymagać, i dawać przestrzeń dla różnych emocji. Po trzecie w Żywiołach ćwiczy się nawyki, co jest kapitałem na przyszłość. Polecam!
Mama Oli

Zeznaję z mocą, że to wspaniałe miejsce, z ciepłą, mądrą, wspierającą kadrą. Jeśli mama musi wrócić do pracy, to tutaj na pewno maluch znajdzie to, co najlepsze.
Mama Frania

Aktualności

Poznajcie nas!

Przedszkole Żywioły zaprasza  Żywiołowy Maluch Zapraszamy na zajęcia dla mam z dziećmi w wieku 1,5-3 lat.  Zajęcia będą odbywały się w każdą środę w godzinach w godz. 9:30 – 11:30 w [...]