Warsztaty matematyczne w klasie terapeutycznej

2 listopada uczniowie klasy terapeutycznej z naszej SP Kompas rozpoczęli cykl warsztatów wpierających rozwój myślenia matematycznego.
W czasie warsztatów uczniowie korzystają z pomocy metody NUMICON opracowanej na Oxford University.
Celem zajęć było przybliżenie dzieciom obrazu liczby i jej wartości, m. in. poprzez nadanie jej wyobrażenia w postaci klocka o konkretnym rozmiarze, kolorze i ilości otworów, a także przełożenie tego obrazu na realną wielkość zbioru oraz zapis graficzny w postaci liczby. Ten obraz pozwala na szybkie szacowanie wielkości oraz wprowadzanie kolejności, pojęć większy, mniejszy.
Warsztaty są realizowane dzięki projektowi „Zespołowa matematyka” dofinansowanemu ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030.

www.niw.gov.pl