Warsztaty dla rodziców z Numicona

25 listopada odbyły się warsztaty dla rodziców z metody Numicon.
Uczniowie klasy terapeutycznej każdego dnia na lekcjach uczą się matematyki z pomocami Numicona.
Czasem jednak dziecku może zdarzyć się dłuższa nieobecność w szkole, dlatego dzięki warsztatom rodzice mają już podstawową wiedzę o tym jak można się uczyć i bawić tą pomocą i będą mogli, pożyczając klocki do domu, spędzać czas z dzieckiem na matematycznych zabawach.
Pani Ania, wychowawczyni klasy, zaprezentowała wiele aktywności, dzięki którym, klockami Numicona możemy m.in. uczyć się dodawać, odejmować, ważyć, porównywać zbiory, ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację.

Warsztaty są realizowane dzięki projektowi „Zespołowa matematyka” dofinansowanemu ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030.

www.niwgov.pl