Aktualności październikowe

W tym roku możemy pochwalić się rekordową ilością dzieci i rodzin, które przystąpiły do projektu Fundacji Żywioły. Od września pracujemy w trzech grupach- 3 latki, to nasi Wędrownicy, 4-5cio latki to grupa Podróżników i wypełniona po brzegi kompania Obieżyświatów,czyli nasza Klasa Startowa, przygotowująca się do szkoły. To właśnie chłopcy z najstarszej grupy wraz ze szkolnymi kolegami, mieli już okazję skorzystać z dwudniowej, weekendowej wyprawy Ojców z Synami, która ma na celu zacieśniać więzy i budować wspomnienia. Ekipa 33 osób-ojców z synami wyruszyła na Jurę Krakowsko- Częstochowską, aby przeżyć wielką przygodę, zdobyć zamek w Mirowie, rozwiązywać zagadki podczas gry terenowej, uczestniczyć w plenerowej Mszy Świętej, wieczornym ognisku, spotkaniem tylko dla ojców z księdzem Ignacym i wizytą na Jasnej Górze.
Od tego roku przedszkolakom proponujemy nowe zajęcia dodatkowe- może trudno uwierzyć, ale mimo intensywności codziennych zajęć prowadzonych w ramach programu, nasze dzieci chcą jeszcze więcej aktywności ! Uruchomiliśmy więc zajęcia baletu w dwóch grupach wiekowych, naukę pływania, inspirującą lego-robotykę, plastykę, rękodzieło, a w ramach rozwoju muzycznego indywidualne zajęcia gry na pianinie i saksofonie. Zajęcia odbywające się w budynku Fundacji pozwalają rodzicom zaoszczędzić czas na dowozie dzieci w różnie miejsca, a tym samym mogą go spożytkować na wspólne rozmowy i zabawy.

Balet w Przedszkolu Żywioły

A teraz czas na kilka nowinek z życia przedszkolnych grup.

Na początku miesiąca obchodziliśmy wspomnienie św. Faustyny- patronki naszego miasta – Łodzi. Podróżnicy i Obieżyświaty odwiedzili miejsce, w którym Helena Kowalska zobaczyła Jezusa – tutaj wszystko się zaczęło – wielka misja głoszenia Bożego Miłosierdzia. W naszym przedszkolu z uwagą wpatrujemy się w przykład życia świętych. Mamy „Świętych miesiąca”, którzy inspirują nas i wskazują kierunek do Nieba, za to Klasa Startowa obrała za bohaterkę cnoty Matkę Bożą, której ofiarowany jest październik.

Wspomnienie św. Faustyny

Niektóre przedszkolaki dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim (w Przedszkolu Żywioły już w wieku 3 lat trzy razy w tygodniu!), inne nie mogły się doczekać zajęć z Panią Agnieszką. Angielski to czas podskoków, tańca,śpiewu, ale też komicznych teatrzyków i niespodzianek wyciąganych z worka- wszystko w języku obcym, dzięki czemu dzieci osłuchują się i powtarzają podstawowe zwroty, aż czasami mimowolnie używają ich podczas innych zajęć (“no, thanks!”, “good idea!”) :).

So.. see you later ! Bye bye !