Aktualności listopadowe

30 października w przedszkolu zrobiło się kolorowo i bardzo radośnie, bo  nasze sale zapełniły się postaciami świętych. Dzieci razem z rodzicami przygotowały stroje swoich patronów lub innych ulubionych świętych. Rozwiązywaliśmy quizy, zagadki, był taniec i mnóstwo zabawy, dzięki której poznaliśmy wiele pięknych postaci, które mogą być dla wzorem do naśladowania! Bal Wszystkich Świętych to tradycyjna już uroczystość, która ma na celu przypomnienie, że każdy z nas może być świętym oraz dlaczego w tym czasie ich wspominamy.

Bal Wszystkich Świętych

Kolejnym powodem do świętowania był 11 listopada. Z tej okazji każda grupa wykonała patriotyczne prace plastyczne i wysłuchała historii Polski.
Zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie możecie na własne oczy zobaczyć, jak lubimy sobie pomagać. Panie wychowawczynie zwracają szczególną uwagę na to, byśmy byli samodzielni, ale też dzielili się swoimi umiejętnościami z innymi, dlatego na przykład przed zajęciami plastycznymi pomagamy sobie założyć fartuchy, w szatni zapinamy guziki lub podajemy rzeczy, które upadły na podłogę

samodzielność i pomoc innym

Jeśli chodzi o edukację, to 3 latki zaczęły układać coraz trudniejsze rytmy, które według profesor Gruszczyk- Kolczyńskiej, za którą układamy matematyczne plany edukacyjne, “traktowane są jako sposób rozwijania umiejętności skupiania uwagi na prawidłowościach i korzystania z nich w różnych sytuacjach. Jest to ważne przy nabywaniu umiejętności liczenia oraz dla zrozumienia sensu mierzenia.” Nasze najmłodsze dzieci ćwiczą rytmy przypominając sobie przy okazji kolory oraz figury geometryczne- lubimy łączyć wiele celów w jednym zadaniu. Ostatnio korzystaliśmy też z wizyty edukatorki ekologicznej Alicji Łopuszyńskiej z Fundacji Źródła, która w ciekawy i łatwy dla dzieci sposób przedstawiła sposoby ochrony środowiska. Wędrownicy i Podróżnicy poznawali zwierzęta, które żyją w wodzie, klasa startowa dowiedziała się jak powstaje smog i jak dzięki naszym dobrym nawykom możemy przyczynić się do tego, aby było go mniej. Także i was do tego zachęcamy, by dbać o nasza planetę dla kolejnych pokoleń. Pod koniec listopada przygotowywaliśmy się do rozpoczęcia adwentu- tym razem tradycyjny wianek został zastąpiony zdobionymi przez dzieci słoikami z adwentowymi świecami. Od ostatniego dnia miesiąca wzbogacamy nasz dzień o realizację zadań adwentowych.