O prelegentach

ks. dr Marek Dziewiecki

ks. Marek Dziewiecki

Ksiądz Marek Dziewiecki, ur. 3 lipca 1954 r. w Radomiu. Po uzyskaniu matury wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1979 r.

W latach 1981 – 1988 odbył studia z psychologii na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Doktor psychologii (Universita’ Salesiana, Rzym) i magister teologii (KUL).

Od 1988 wykładowca psychologii i pedagogiki w Seminarium Duchownym w Radomiu. Dyrektor telefonu Diecezji Radomskiej – „Linia Braterskich Serc”. Członek Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Rekolekcjonista.

Jednym ze stałych zajęć są jego spotkania w szkołach średnich i ze studentami, w czasie których rozmawia z młodymi ludźmi o tym, jak wygrać życie i być szczęśliwym.

Publikuje książki i artykuły m.in. na temat wychowania, małżeństwa i rodziny, psychologii zdrowia, profilaktyki i terapii uzależnień, a także z zakresu komunikacji międzyludzkiej.
Autor ponad 70 książek i kilku audiobooków.

Przeczytaj więcej o ks. dr. Marku Dziewieckim:
http://www.marekdziewiecki.hekko24.pl/

Janusz Wardak

Janusz_Wardak2

Jeden z założycieli i prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna.  Autor wykładów, warsztatów i artykułów, poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu; stały gość audycji „Wychowywać, ale jak?” w Radiu Warszawa. Doradca rodzinny. Był wicedyrektorem ds. wychowawczych szkoły dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” w Warszawie. Od 21 lat szczęśliwy mąż oraz ojciec dziesięciorga dzieci.

Przeczytaj więcej o Januszu Wardaku:
http://www.wardakowie.pl/

Maria Kowalska

11

Wicedyrektorka Przedszkola i Szkoły Źródło Fundacji Sternik w Krakowie. Żona i mama czwórki dzieci.

Alicja i Łukasz Wielebscy

Łukasz Wielebski

 

Małżonkowie od 14 lat, rodzice dwóch chłopców i dwóch dziewczynek.  Stale sobą zadziwieni. Łukasz: mąż, tata, informatyk, manager, coach.
Ala: żona, mama, pediatra, CEO domu. Moderatorzy Akademii Familijnej.
Autorzy bloga: http://swiatrodziny.pl/